Przewodnik

Od 20 już lat podróżuję po Kaukazie.

Myślę więc, iż mogę powiedzieć, że Gruzję i Armenię znam całkiem nieźle. I to nie tylko od strony czysto turystycznej lub pielgrzymkowej. Zawsze bowiem staram się opowiedzieć ludziom o niuansach kraju, w którym przebywają. O tym jak jego mieszkańcy postrzegają rzeczywistość, co sprawia im radość, a co obawę. Przedstawiam także: historię, tradycję, religię, stosunki narodowościowe i społeczne. Pomaga mi w tym moje historyczne i etnograficzne wykształcenie, poparte wiedzą teologiczną. Proponuję także jak najobszerniejszą, w miarę możliwości oczywiście, listę dań kuchni lokalnej.

Bo chodzi przecież o to, by podróż przeżyć, a nie tylko zaliczyć.

Tych z Państwa, którzy wolą podróżować niestandardowo, zapraszam do współudziału w stworzeniu własnego programu. Możecie więc rozbudować istniejące tu propozycje, lub dostosować je do własnych upodobań i preferencji. Możecie je skrócić (raczej nie polecam) lub wydłużyć. Możecie wreszcie zaproponować własne wizje i pomysły – jeśli tylko im sprostam, chętnie pomogę w realizacji.

Jeśli skorzystacie Państwo z moich usług pilockich i przewodnickich, będę także w stanie zaproponować Wam noclegi w kilku od dawna sprawdzonych i przetestowanych miejscach, po zdecydowanie preferencyjnej cenie.

Zapraszam więc serdecznie do wspólnego przeżywania i smakowania bardzo niedalekiego nam przecież Wschodu, gdyż Wschód is good!