VIP TOUR


Informacje

Współczesna Armenia to przepiękny kraj zachwycający swoją przyrodą, wysokogórskimi krajobrazami, wielowiekowymi zabytkami i gościnnością. Jednym słowem kraj, który do zaoferowania turyście ma naprawdę mnóstwo. Ponadto będziecie mieć Państwo możliwość zapoznania się z armeńską kulturą, religią, historią, tradycją oraz współczesnością, czyli z tym, czym żyje współczesny Ormianin.


Proponowany wyjazd to typowa objazdówka skierowana do osób lubiących spacerować, umożliwiająca dotarcie do wszystkich najważniejszych zakątków Armenii i pierwszoplanowych zabytków kraju. 


W związku z powyższym noclegi każdego dnia będą w innym, luksusowym 3* lub 4* hotelu, zaczynając i kończąc na Erewaniu. Obiady i kolacje zaś w znamienitych restauracjach, co umożliwi Państwu poznanie całej palety dań kuchni ormiańskiej. Nie zapomnimy oczywiście i o degustacji Araratu pod Araratem :-)


Do Armenii najwygodniej dostać się samolotem LOT z Warszawy Okęcie do Erewania.

Ararat i monaster Chor Virap
uwieńczenie pastorału armeńskiego
monaster Noravank

Cena zawiera wszystkie niezbędne armeńskie świadczenia

16 osób: 1300 (płatne w Armenii)

  6 osób: 1500  (płatne w Armenii)


Informacje dodatkowe

Czas: +2 godz. w stosunku do czasu polskiego.

Bezpieczeństwo: Armenia jest krajem zdecydowanie bezpiecznym. Należy jednak, tak jak wszędzie, uważać na kieszonkowców.

Język: językiem urzędowym jest ormiański. Prawie z każdym dorosłym dogadamy się po rosyjsku. Angielski w miastach i hotelach.

Pieniądze: walutą w Armenii jest „dram” (AMD) . Nie można kupić dramów w Polsce, dlatego bierzemy z sobą euro.
W Erewaniu gotówkę wymienimy bez problemu. Na prowincji z bankami i bankomatami kłopot.

Internet: w hotelach jest bezpłatne wi-fi.

Telefony: roaming działa bez problemu, jednak jest drogi.

Wtyczki elektryczne i napięcie: takie jak w Polsce.

Choroby i szczepienia: przed wyjazdem do Armenii nie są wymagane. Dobrze zabrać ze sobą na wszelki wypadek coś na choroby układu pokarmowego (stoperan, węgiel), choć "zemsta faraona" tu nie występuje. Należy oczywiście uważać, aby nie spożywać niemytych owoców itp. Generalnie dobrze mieć przy sobie podręczną apteczkę. Miejscowe apteki też są dobrze zaopatrzone.

Ubiór w cerkwi i monasterze: narodową religią Armenii jest chrześcijaństwo w wersji dochalcedońskiej. Tzw. „strój cerkiewny” zakrywający eksponowane miejsca nie jest obowiązkowy, aczkolwiek dobrze widziany. Kobiety powinny mieć nakrycie głowy.