Gruzja Zachodnia
VIP TOUR


Informacje

Współczesna Gruzja to nie tylko przepiękne zabytki i krajobrazy, nie tylko wino, czacza i chinkali. To także bardzo ważne dla Gruzinów tradycje i obyczaje, konserwatywny sposób myślenia i pojmowania świata oraz ich przebogata kultura, bolączki, radości i nadzieje.

Część zachodnia, to zdecydowanie nastawiony na turystykę region tego kraju: cudowne Morze Czarne, góry i kaniony, wąwozy i adżarskie tropiki - czyli to wszystko, co jest gwarancją udanego wyjazdu, relaksu i odpoczynku. 


Podobnie jak cała gama gruzińskiej kuchni - podlane winem obiady i kolacje będą za każdym razem w innej znamienitej restauracji - a wszystkie noclegi w bardzo dobrych 3* i 4* hotelach w Kutaisi, Borżomi oraz Batumi.


Najwygodniej dotrzeć tutaj samolotem WizzAir do Kutaisi, z: Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Poznania i Gdańska.

Cena zawiera wszystkie niezbędne gruzińskie świadczenia

16 osób: 1100 €  (płatne w Gruzji)               

  6 osób: 1300 €  (płatne w Gruzji)                 


Informacje dodatkowe

Czas: +2 godz. w stosunku do czasu w Polsce.  

Język: językiem urzędowym jest gruziński. Prawie z każdym dorosłym Gruzinem dogadamy się po rosyjsku, a młodszym po angielsku.

Pieniądze: walutą w Gruzji jest „lari” (GEL), grosze nazywają się „tetri”.
W Gruzji nie można wymienić polskich złotówek, generalnie nie ma też lari w Polsce. Zabieramy więc ze sobą euro. 

Bezpieczeństwo: Gruzja jest krajem zdecydowanie bezpiecznym. Należy jednak tak jak wszędzie, uważać na kieszonkowców.

Internet: w hotelu jest bezpłatne wi-fi.

Telefony: roaming działa bez problemu, jednak jest drogi. 

Wtyczki elektryczne i napięcie: takie jak w Polsce.

Choroby i szczepienia: przed wyjazdem do Gruzji nie są wymagane. Dobrze zabrać ze sobą na wszelki wypadek coś na choroby układu pokarmowego (stoperan, węgiel). Należy oczywiście uważać, aby nie spożywać niemytych owoców itp.

Ubiór w cerkwi i monasterze: kobiety i mężczyźni zakrywają eksponowane miejsca. Mężczyźni wschodzą w długich spodniach i koszulach, kobiety zakrywają nogi powyżej kolan, dekolty i głowy. Dobrze sprawdza się niemnąca spódnica lub chusta będąca zawsze na podorędziu.