Gruzja Wschodnia


Informacje

Współczesna Gruzja to nie tylko przepiękne zabytki i krajobrazy, nie tylko wino, czacza i chinkali. To także bardzo ważne dla Gruzinów tradycje i obyczaje, konserwatywny sposób myślenia i pojmowania świata oraz ich przebogata kultura, bolączki, radości i nadzieje.

Kartlia i Kachetia to kolebki gruzińskiej państwowości, nasycone mnóstwem zabytków, orientalnej aury i niesamowitych widoków wysokiego Kaukazu. Ponadto Kachetia, to "ojczyzna" gruzińskiego wina. 


Program wyjazdu zawiera zdecydowaną większość najważniejszych zabytków Tbilisi i regionu, zarówno pod względem historycznym, religijnym jak i krajobrazowym. Będą więc oczarowujące miasta i niebotyczne góry, niesamowite monastery i twierdze, kaniony i przepaście, łaźnie siarkowe i orientalne bazary oraz wiele innych atrakcji.


Zapoznamy też Państwa z całą gamą gruzińskiej kuchni - obiady i kolacje będą za każdym razem w innej restauracji. Wszystkie noclegi zaś w bardzo dobrym 3*  hotelu w Tbilisi.


Najwygodniej dotrzeć tutaj samolotem LOT w Warszawy Okęcie do Tbilisi.

Tbilisi łaźnia pstra
Monaster Alaverdi Kachetia
panorama centrum Tbilisi

Cena zawiera wszystkie niezbędne gruzińskie świadczenia

16 osób: 800 €  (płatne w Gruzji)               

  6 osób: 900 €  (płatne w Gruzji)                 


Informacje dodatkowe

Czas: +2 godz. w stosunku do czasu w Polsce.  

Język: językiem urzędowym jest gruziński. Prawie z każdym dorosłym Gruzinem dogadamy się po rosyjsku, a młodszym po angielsku.

Pieniądze: walutą w Gruzji jest „lari” (GEL), grosze nazywają się „tetri”.
W Gruzji nie można wymienić polskich złotówek, generalnie nie ma też lari w Polsce. Zabieramy więc ze sobą euro. 

Bezpieczeństwo: Gruzja jest krajem zdecydowanie bezpiecznym. Należy jednak tak jak wszędzie, uważać na kieszonkowców.

Internet: w hotelu jest bezpłatne wi-fi.

Telefony: roaming działa bez problemu, jednak jest drogi. 

Wtyczki elektryczne i napięcie: takie jak w Polsce.

Choroby i szczepienia: przed wyjazdem do Gruzji nie są wymagane. Dobrze zabrać ze sobą na wszelki wypadek coś na choroby układu pokarmowego (stoperan, węgiel). Należy oczywiście uważać, aby nie spożywać niemytych owoców itp.

Ubiór w cerkwi i monasterze: kobiety i mężczyźni zakrywają eksponowane miejsca. Mężczyźni wschodzą w długich spodniach i koszulach, kobiety zakrywają nogi powyżej kolan, dekolty i głowy. Dobrze sprawdza się niemnąca spódnica lub chusta będąca zawsze na podorędziu.